Broş modası tekrar canlanıyor!

Broş kullanımı ilk olarak gömlek, ceket ve şallarda iken artık sade, düz elbiselerde büyük ve abartılı olanları tercih ediliyor.  Başka bir aksesuara gerek kalmadan tek bir broşla şıklığı yakalamak mümkün oluyor.  Birçok kıyafeti renklendiren broşlarda birçok seçenek mevcut.  Renk, malzeme, biçim…  Size düşen ise uygun olanı seçmek…

altından-ve-renkli-elmas-işlemeli-broş-modeli-örneği

→ DEVAMI

Yüzüğün de ‘puzzle’ ı olur mu demeyin!

Zamanın birinde karısının sadakatinden emin olmayan bir adam kuyumcuya nişan yüzüğünü puzzle şeklinde yapıp yapamayacağını sordu.  Bu sayede adam parmaktan çıkan yüzüğü eski haline getirmekte zorlanan kadının yüzüğü parmaktan çıkarıp çıkarmadığından emin olmak istedi.  Bu hikayeden ilham alan tasarımcılar puzzle şeklinde yüzükler üretti.  Tercihini bu yönde kullanmak isteyen çiftlere işte bazı öneriler…

→ DEVAMI

Takılardaki taşlara göre kıyafet seçimi

Kullanacağınız takıdaki taşların rengi, kıyafetinizin bütünlüğü için büyük önem taşımaktadır.  Taşlara göre kıyafetin rengi çok önem arzeder.  Çünkü böylece kıyafetin üstünde takı kendini gösteremez kaybolur gider ya da kıyafetin önüne geçer.  O yüzden taşların kıyafete göre seçimine çok dikkat edilmelidir.

Yakut

 taşlı mücevherlerinizi; siyah, koyu gri, bordo ve özellikle bu yılın rengi olan bej rengi kıyafetlerle kullanılabilirsiniz.

Yakut, asil ve sıcak bir tablo oluşturmaktadır.  İşle ilgili davetlerde kokteyllerde ve toplantılarda size saygınlık kazandıracaktır.

Zümrüt

 ile pırlanta birleşimi bir mücevher kullandığınızda, düz ve desensiz bir kıyafet seçimi uygun olacaktır. Siyah renkte bir elbiseyi tercih edebilirsiniz.

Zümrüt taşlı bir takıyı günü her saati ve her ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Safir

ise lacivert dışında başka tonlarla kullanılmamalıdır.

Mor renkte bir taş olan Amatis’i sezonun renkleri olan bej, mor,pembe ve mürdüm renkleriyle kombinleyebilirsiniz.

 

Elmas veya pırlantayı

 ya siyah ya da koyu kahve biraz da eski havalı kıyafetlerle kullanabilirsiniz.

 … → DEVAMI